Chata Na Polanie – dlaczego warto zatrzymać się tutaj

Na wieś wyprowadziliśmy się w 2010 roku. I to na prawdziwą wieś, a nie „sypialnię” podmiejską z rzędem szeregowych domków i asfaltowym dojazdem do miasta. Zauroczyła nas zieleń wokół, śpiew ptaków, świerszcze upalnym latem, odwiedziny zwierząt mieszkających w pobliskim lesie, które widać z okien w czasie codziennego przebywania w naszym domu. No i jeszcze jeden powód, który tak naprawdę był decydujący- cisza i bliskość natury, z dala od miejskiego zgiełku. To dzięki temu możemy powiedzieć, że znaleźliśmy nasze miejsce na ziemi.

Z upływem lat pomyśleliśmy, że może warto podzielić się kawałkiem naszego świata z innymi mieszczuchami, którzy choć na chwilę chcą uciec od zgiełku miasta i zwolnić nieco tempo swojego życia. Tak właśnie zrodził się pomysł wybudowania Chaty Na Polanie- drewnianego domu z dużym tarasem położonego przy polnej drodze w samym sercu lasu- na skraju obszaru Natura 2000.

Agroturystyka Chata Na Polanie położona jest we wsi Tarnowo w gminie Szydłowo (powiat pilski), w północnej Wielkopolsce.

Największą zaletą naszej lokalizacji jest nienaruszona natura – rzeki Dobrzyca, Piława, Rurzyca stanowiące urokliwe szlaki kajakowe, rynnowe jeziora polodowcowe o krystalicznie czystych wodach, w których z powodzeniem można zażywać kąpieli, czy zasadzić się z wędką na grubą rybę. Cudowne ścieżki i drogi leśne, położone w niedalekiej odległości od naszego miejsca noclegowego w północnej Wielkopolsce, doskonałe zarówno do pieszych wędrówek, jak i rowerowych wypraw.

Spragnieni lenistwa i „nicnierobienia” mogą poleżeć na obszernym, drewnianym tarasie i nacieszyć się ciszą zakłócaną tylko śpiewem ptaków, rechotem żab i cykaniem świerszczy.

powrót